تبلیغات

سوالات

شرایط عضویت در وی ای پی و گرفتن رنک ان
نحوه عضویت در اتاق تبادل امتیازات طلایی
بزودی
به زودی
به زودی..

مشکلات

اموزش کار با انجمن
اموزش ارسال پست
حل مشکل Crash Reporter در فایرفاکس
به زودی..
به زودی..

تاپیکهای خواندنی

قوانین سایت
روش حذف کردن کش و کوکی های مرورگر
اموزش زدن برچسب به تاپیک ها
به زودی...
به زودی..

کانال .... انجمن کمبت را دنبال کنید برای عضویت اینجا کلیک کنید

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: نقد و بررسی بازی Hitman 3

1. Top | #1

عنوان کاربر
    كاربر ساده
    شماره عضویت
    20
    میانگین پست در روز
    0.12
    اعتبار شما
    10
    وضعیت من
    bimar
    تشکر شده 517 بار در 259 ارسال
    نوشته های وبلاگ
    7
    امتیاز طلایی (رنک 47)
    55
    زمان آنلاين
    1 هفته 2 روز 1 ساعت 25 دقيقه 14 ثانيه
    شخصيت محبوب :
    kombat
    اندازه فونت

نقد و بررسی بازی Hitman 3

می‌شه گفت تقریبا همه‌ی ما قاتل بی موی دنیای گیم و سینما یعنی مامور ۴۷ رو می‌شناسیم کسی که در کنار شخصیت‌هایی مثل سم فیشر به ژانر مخفی‌کاری در بازی‌ها جذابیت خاصی داده و باعث به چشم اومدن این ژانر شده. بعد از انتشار بازی Absolution و به اوج رسیدن سری هیتمن، کمتر کسی فکر می‌کرد که SquareEnix و interactive IO بتونن دوباره موفقیت‌های این سری بازی رو تکرار کنن ولی در سال ۲۰۱۶ و با انتشار اولین نسخه از یک مجموعه‌ی جدید در دنیای هیتمن نظر همه در این مورد عوض شد. نسخه‌ی اول و دوم این مجموعه‌ی جدید به قدری خوب بودن که بسیاری از گیمرا بعد از فاجعه‌ی فیلم سینمایی هیتمن در سال ۲۰۱۵ دوباره به برگشت این قاتل شیک پوش امیدوار شدن. حالا و با انتشار 3 Hitman ،سومین نسخه ازاین سری، می‌تونیم بگیم که این مجموعه جدید حتی بهتر از بازی‌های نخستین هیتمن شده و یک استاندارد جدید برای بازیهای مخفیکاری تعیین کرده. با ما همراه باشید تا ببینیم چرا به اعتقاد بعضی‌ها این بازی کاندید دریافت جایزه‌ی بهترین بازی سال ۲۰۲۱ به حساب میاد.

شاید قبلا کسی انتظار زیادی از یه بازی سوم شخص برای داشتن یه گرافیک با جزئیات بالا نداشت ولی در چند سال اخیر و با انتشار بازی‌هایی مثل The Last of Us Part 2 این داستان تغییر کرده. بازی هیتمن ۳ با وجود بهره نبردن از تکنولوژی‌های گرافیکی نسل جدید باز هم تونسته یه عملکرد قابل قبول در این زمینه از خودش نشون بده. گرافیک بازی همراه با طراحی محیط فوق‌العاده باعث می‌شن شما در نگاه اول برای چند ثانیه و بدون دست زدن به کیبورد یا کنترلر فقط از زیبایی‌های بازی لذت ببرید. ممکن با گذشت زمان یکم از گرافیک بازی ناامید بشید که البته این مشکل هم به لطف محیط‌های جذاب و متنوع بازی خیلی زود برطرف میشه. تنها نقدی که می‌شه به بخش گرافیکی بازی داشت اینه که اگه از تکنولوژی ری تریسینگ استفاده میکردن میتونستیم با یه بازی بسیار بهتر مواجه باشیم.

همونطور که گفتیم مهمترین المان در بازی‌هایی مثل سری هیتمن، المان مخفی کاریه. عنوان 3 Hitman در گیمپلی خودش به خوبی از این المان استفاده کرده و استانداردهای این ژانرو بالا برده. دقیقا همونطوری که توتریلرهای بازی هم گفته می‌شد، شما میتونید از هر چیزی به عنوان یه اسلحه استفاده کنید. از ماهی پخته شده گرفته تا دمپایی مادر که هممون ازش میترسیم، در دستان مامور ۴۷ تبدیل به یک اسلحه‌ی کشنده میشن و تجربه‌ی بازی رو متنوع و جالب نگه میدارن. هوشمند بودن NPCهای بازی که یکی از موارد لازم برای یک بازی مخفی کاری هم هست، در این بازی نیز وجود داره و باعث میشه تا بازیکن بدون نقشه کشیدن و بی مهابا با دشمن درگیر نشه. لو رفتن در بازی روند تموم کردن یک مرحله رو بسیار سخت میکنه و شما رو مجاب به یک برنامه ریزی دقیق برای از بین بردن هدف اصلی می‌کنه. مثل همه‌ی بازی‌های هیتمن تا به الان شما می‌تونید لباس شخصیت‌های موجود در مراحل بازی رو بپوشید و حتی با انجام این کار یکم فضای استرس آور بازی رو فان کنید. البته این همه آزادی عمل گیمر در بازی و بعضی اوقات ضعیف بودن هوش مصنوعی باعث میشن تا مامور ۴۷ از یک قاتل حرفه‌ای تبدیل به یک دلقک بشه و به تجربه‌ی شما از بازی آسیب بزنه.

به جرئت می‌شه گفت که یکی از بهترین بخش‌های بازی موسیقی متن جذاب اونه. به احتمال زیاد وقتی برای اولین موسیقی بازی به گوشتون بخوره با خودتون میگید: موسیقی بازی طوری نیست که بخوام مثل ساندترک لست اف اس، سایبرپانک و یا متال گیر سالید ۴ هر روز بهش گوش کنم ولی با گذر زمان و با ترکیب شدن موسیقی با گیمپلی و محیط بازی، نظرتون رو در این مورد عوض می‌شه. موسیقی به خوبی با حس و حال مخفیک‌اری بازی ترکیب میشه و آدرنالین و استرس شما رو بالا می‌بره. وقتی دشمنان شما رو ببینند و یا شما یکی از اهداف اصلی رو به قتل برسونید ریتم موسیقی بازی به خوبی عوض میشه و حس جالبی رو به بازیکن القا میکنه. آقای نیلس بای نیلسن از اولین نسخه‌ی مجموعه‌ی جدید هیتمن مسئول ساخت موسیقی‌های بازی بوده و در 3 Hitman کارش رو به اوج خودش رسونده. البته بحرحال موسیقی بازی به حد و اندازه‌ی عناوینی مثل لست اف اس نمیرسه و هیچوقت تبدیل به یک اثر ماندگار نمیشه.

برخلاف هیتمن‌های قبلی که تمرکز زیادی بر روی داستان داشتن و همیشه یک داستان سرگرم کننده برای مخاطب آماده می‌کردن، سری جدید توجه خاصی به داستان نداره و میشه گفت یک ریبوت نصفه و نیمه از داستان بازی‌های قبلی رو در خودش جا داده. جدا بودن و تکه تکه بودن مراحل هیتمن ۳ باعث می‌شه تا شما هیچوقت به اون صورت درگیر داستان نشید و هر از چند گاهی و در صورت علاقه مند بودن به دنبال داستان بازی برید. باید بگیم که بزرگترین نقص این بازی هم در داستانش قرار داره. شاید یک بازی مثل هیتمن واقعا نیاز چندانی به داستان نداشته باشه ولی بازیه‌ای قبلی انتظارات رو بین گیمرا برای داشتن یه داستان جذاب بالا بردن و اگه شما از طرفداران نسخه‌های اول باشید به احتمال زیاد کمی از بازی بخاطر داستان نه چندان جالبش زده میشید.

در نهایت باید بگیم که بازی هیتمن ۳ با وجود کیفیت خوب و گرفتن نمرات عالی تو سایت متاکریتیک قطعا در حد و اندازه‌ی دریافت جایزه‌ی بهترین بازی سال نیست. بعد از بلایی که 2077 Cyberpunk بر سر گیمرا آورد، منتشر شدن یه بازی بدون مشکلات و نقص‌های فنی باعث می‌شه که خیلی از ما ها اون بازی رو لایق دریافت جایزه بهترین خلقت بشر هم بدونیم!

پ.ن: درود بر همگی
    ، قدیمی‌های سایت احتمال زیاد من رو یادشون میاد :)) از اونجایی که مهمان عزیز برای مشاهده ی لینک ها باید عضو شوید. براي عضويت اينجا كليك كنيد رو تو این انجمن آپلود کردم گفتم جهت مقایسه و برای این که ببینم چقدر پیشرفت یا پسرفت کردم، آخرین نقد و بررسی‌ای رو که نوشتم هم اینجا آپلود کنم امیدورام شما هم خوشتون بیاد. ؛))
    ویرایش توسط Sahelanthropus : 07-27-2021 در ساعت 01:47 PM

2. 2 کاربر مقابل از Sahelanthropus عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

IwillNotfaill  (07-27-2021),John Cena (07-27-2021)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    مدير افتخاري
    شماره عضویت
    13312
    میانگین پست در روز
    0.03
    اعتبار شما
    10
    وضعیت من
    bi taraf
    تشکر شده 181 بار در 59 ارسال
    امتیاز طلایی (رنک 8)
    15,009
    زمان آنلاين
    1 روز 8 ساعت 12 دقيقه 41 ثانيه
    شخصيت محبوب :
    scorpion
    اندازه فونت
    یادش بخیر هیتمن 3 سال 84 بود تقریبا بازیش کردم اونموقع 19 سالم بود بازیهای هم دوره ش سام جنگجو بود پانیشر بود پرنس پارس .کنستانتین بلادی رین اونموقع نسل طلایی گیم بود
    الح و الانصاف بازی تاپی بود من از کسایی بودم ک بازی رو روی درجه سایلنت اساسینم تمام کردم
    خسسته نباشی نقد خوبی بود ادامه بده
    فقط عکسک بکن تو متنات کارت قشنگتر شه

4. 3 کاربر مقابل از IwillNotfaill عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

John Cena (07-27-2021),Sahelanthropus (07-28-2021),_SONIC_ (07-30-2021)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)